Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę „Sutinku“ arba naršydami toliau sutiksite su slapukų įrašymu. Skaityti daugiau

Kokių vitaminų labiausiai trūksta sportuojantiems?

Gali atrodyti, kad nuolatos sportuojantis žmogus savaime turėtų būti labai sveikas. Deja, taip yra tikrai ne visada. Dėl nesubalansuotos mitybos bei gausaus prakaitavimo sportuojant iš organizmo nuolatos pašalinamos naudingos medžiagos, tad gali išsivystyti įvairių vitaminų trūkumas.

Kodėl pradedame sportuoti?

Priežastys, verčiančios mus sportuoti, gali būti išties individualios. Galbūt siekiame sulieknėti, padidinti raumenų masę, pagerinti sveikatos būklę, o gal užsiimame profesionaliu sportu. Tačiau jei nesusimąstome, kad mums reikalingi vitaminai sportuojantiems, siekti ilgalaikių rezultatų gali ir nepavykti. Ypatingai didelė tikimybė, kad trūks vitaminų, atsiranda tada, kai pagrindinė priežastis, dėl kurios sportuojame, yra noras numesti svorio. Taip atsitinka todėl, kad norėdami sulieknėti dažnai pradedame laikytis įvairių dietų, mažiau valgyti ar net visiškai atsisakyti kai kurių maisto produktų.

Kokių vitaminų trūksta?

Dažniausiai intensyviai sportuojantiems pradeda trūkti kalcio, vitamino D, B grupės vitaminų, geležies, cinko, magnio bei tokių antioksidantų kaip vitaminas C, vitaminas E, beta karotenas ir selenas. Pritrūkus vitamino C mažėja imuniteto atsparumas, didėja rizika susirgti įvairiomis ligomis. Kai trūksta magnio, gali raumenis pradėti traukti mėšlungis. Pritrūkus geležies dažnai jaučiamės pavargę ir mūsų raumenys nedirba pilnu pajėgumu. Tam, kad atstatytume medžiagų trūkumą ir išvengtumėme minėtų problemų, reikėtų apsvarstyti įvairių vitaminų, skirtų sportuojantiems, vartojimą.

Vitaminai sportuojantiems

Nuolatos sportuojantiems skirti vitaminai gali būti kelių rūšių. Jei žinote, kad jums trūksta būtent kurio nors specifinio vitamino, pavyzdžiui, vitamino C, patartina įsigyti būtent šiuo vitaminu praturtintus papildus. O norint bendrai atstatyti sportuojant atsiradusį vitaminų trūkumą ir pagerinti organizmo veiklą, reikėtų vartoti tam skirtus multivitaminus. Multivitaminai skirti tam, kad suteiktų visas organizmui reikalingas medžiagas, kurių negaunate su maistu. Multivitaminų mišinyje rasite tokius vitaminus kaip A, D, C, E, B grupės vitaminus, taip pat – kalcį, magnį, varį, cinką, jodą, geležį, seleną, chromą, manganą ir kitas reikalingas medžiagas.

Kur įsigyti?

Vitaminai sportuojantiems dažniausiai parduodami įvairiose specializuotose, kartais ir kitomis sporto prekėmis prekiaujančiose parduotuvėse. Didelį jų pasirinkimą rasite ir pas mus, Ambermix.lt. Čia rasite detalius įvairių vitaminų ir jų mišinių aprašymus, vartojimo instrukcijas, sudėtį ir kainas. Atsiskaityti galėsite vienu iš kelių skirtingų apmokėjimo būdų, o prekės bus pristatomos į paštomatus ar jūsų nurodytu adresu.

Jei norite sportuodami išlikti sveiki, ir toliau sėkmingai siekti puikių rezultatų, tikrai vertėtų pasirūpinti specializuotais vitaminų mišiniais. Tokiu atveju net ir nespėjus kas dieną sveikai ir subalansuotai pavalgyti, galėsite būti ramesni dėl to, kad jūsų organizmui netrūksta vitaminų ir mineralinių medžiagų.