Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę „Sutinku“ arba naršydami toliau sutiksite su slapukų įrašymu. Skaityti daugiau

Papildai: ką verta žinoti sporto salės naujokams?

Papildai sportui – tai pagalbinė priemonė, galinti padėti pasiekti geresnius ir greitesnius rezultatus. Visgi tam, kad jie būtų maksimalūs, vien to nepakanka – ne mažiau svarbu sureguliuoti ir fizinio krūvio intensyvumą, mitybą. Pakankamai dažnai salės naujokai (ir ne tik) mano, kad pradėję vartoti papildus, jie iš karto pastebės akivaizdžius kūno pokyčius. Tai toli gražu nėra tiesa. Taigi, į ką atkreipti dėmesį, kad jų naudojimas būtų efektyvus ir naudingas mūsų organizmui?

Nepersistenkite su kiekiais

Pakankamai dažnai naujokų daroma klaida – per didelis vartojamų papildų kiekis. Norint momentinių rezultatų įsigyjami bene visi įmanomi produktai, iki galo net nesuprantant tikrosios jų paskirties. Tai ne tik neatneša norimų pokyčių, bet ir gali sukelti tam tikras šalutines reakcijas, pavyzdžiui, bėrimus ir pan. Bet kokie papildai sportui turėtų būti vartojami atsakingai, atsižvelgiant į etiketėje pateiktas rekomendacijas.

Įvertinkite savo poreikius

Renkantis bet kokią priemonę, visų pirma, vertėtų atsižvelgti į individualius tikslus ir poreikius. Pavyzdžiui, jei jūsų treniruotės dažniausiai yra vidutinio intensyvumo (aerobika, kardiopratimai), rekomenduojame išbandyti tokius produktus kaip BCAA (nepakeičiamosios amino rūgštys) ir proteinas. Tiems, kurie nori greito atsistatymo po sunkių ir intensyvių treniruočių, turėtų patikti jėgų suteikiantis vitaminų ir mikroelementų kompleksas. Jis skirtas specialiai vyrams – toks produktas skatina natūralų testosterono atsinaujinimą ir gamybą.

Galbūt jūsų tikslas – didesnė raumenų masė? Tuomet patariame įsigyti gainerį, kurio sudėtyje yra visaverčių baltymų ir angliavandenių. Be to, šie papildai sportui pasižymi maloniu skoniu ir puikia tekstūra – jie lengvai išsimaišo vandenyje ar piene, todėl nelieka jokių gumulėlių.

Atkreipkite dėmesį į produkto etiketę

Kiekvieno gamintojo produktas yra savitas, todėl prieš pradedant jį vartoti patartina gerai įvertinti etiketėje pateiktą informaciją. Ten būna nurodytos ne tik papildų dozės, bet ir laikas, kada geriausia juos naudoti – pavyzdžiui, 1–1,5 val. prieš treniruotę, iš karto po jos ar tiek vienu, tiek kitu metu. Verta atkreipti dėmesį, kad tokius produktus rekomenduojama vartoti ir dienomis, kuomet nėra sportuojama. Būtent tuomet vyksta intensyviausi organizmo atsistatymo procesai, kuriems užtikrinti reikalingos įvairios maisto medžiagos.

Planuojate pradėti sportuoti, o galbūt jau žengėte pirmąjį žingsnį? Įvertinus šiuos patarimus išsirinkti sau labiausiai tinkantį produktą turėtų būti kur kas paprasčiau. Ambermix.lt papildai sportui gali padėti aprūpinti organizmą būtiniausiomis medžiagomis ir leisti pasiekti geresnius rezultatus. Taigi, nepraleiskite progos užsisakyti ir puikia sudėtimi, ir kaina pasižyminčių produktų.