Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę „Sutinku“ arba naršydami toliau sutiksite su slapukų įrašymu. Skaityti daugiau

TOP 5 produktai sportuojantiems

Dažnai kyla klausimas, kokie produktai būtini sportuojantiems žmonėms. Pasirinkimas iš tiesų platus, tačiau juk norisi žinoti, kokie yra patys naudingiausi. Tai ganėtinai subjektyvus dalykas – kai kurie produktai sportui yra universalūs ir teigiamus rezultatus padės pasiekti bet kokiam žmogui. Visgi kokie yra penki pagrindiniai dalykai, kurių reikėtų sportuojantiems?

1. Išrūgų baltymai

Išrūgų baltymai – ko gero, aukščiausios klasės baltymas, kuris užtikrins, jog po intensyvių treniruočių pažeisti raumenų audiniai nesunyks. Svarbu paminėti, kad šis produktas padeda užsiauginti liesą raumenų masę ir net numesti svorio, dėl to yra itin rekomenduojamas sportuojančioms moterims – Ambermix.lt prekių kataloge galite rasti išrūgų baltymus, skirtus ir vyrams, ir moterims. Be to, šis pieno išrūgų baltymas – puiki alternatyva netoleruojantiems laktozės turinčių produktų.

2. Šakotos grandinės aminorūgštys (BCAA)

Šakotos grandinės aminorūgštys – valino, leucino ir izoleucino mišinys – bene populiariausi produktai sportui kartu su jau minėtais išrūgų baltymais. Šis produktas tiesiogiai veikia baltymų sintezę raumenyse, todėl yra ypač veiksmingas treniruočių metu. Jį derėtų vartoti tiems, kurie siekia užsiauginti daugiau raumenų masės.

3. Multivitaminai

Šis papildas svarbus ir naudingas kiekvienam, nepriklausomai nuo fizinio aktyvumo lygio. Būtiniausi vitaminai ir mineralai, kurių negauname su kasdiene mityba, padeda jaustis geriau kiekvieną dieną. Taip pat jie gali padėti didinti ištvermę, stiprinti imunitetą, gerinti smegenų veiklą bei visapusę savijautą. Multivitaminai skirti reguliariam naudojimui – ypač patariame juos rinktis tiems, kuriuos kankina nuovargis, bloga nuotaika. Dažnai tai yra organizmo ženklai, jog jam trūksta būtiniausių medžiagų.

4. Vitaminas C

Produktai sportui gali atrodyti kaip didelis įsipareigojimas arba papildai, tinkami tik aktyviai gyvenantiems, tačiau tiek sportininkams, tiek pasyviau gyvenantiems žmonėms yra būtinas toks elementarus produktas kaip vitaminas C. Jis gali būti naudingas tiems, kurių organizme mažas geležies kiekis bei besilaikantiems tam tikrų dietų. Vitaminas C stiprina imuninę sistemą – tai labai svarbu aktyviai sportuojantiems žmonėms.

5. Kokybiška plaktuvė

Kokybiška, patogi plaktuvė – būtina kiekvienam sportuojančiam žmogui. Ji ne tik leis greitai ir patogiai susiplakti baltyminius kokteilius, bet tiks ir kitiems gėrimams treniruočių metu. Rinkitės iš netoksiško plastiko pagamintą, tinkamą plauti indaplovėje ir laikyti šaldiklyje plaktuvę.

Nedidelė atmintinė sportuojančiam gali praversti ir norintiems pradėti, ir pasyviau gyvenantiems. Tam tikri produktai sportui yra ne tik būtinybė sveikatai pagerinti, tačiau ir kasdienybei palengvinti. Maisto papildai leis sutaupyti laiko gaminant, o treniruočių metu užtikrins puikią jūsų savijautą.